AHŞAP DEKORASYON

Genel olarak doğallığı sevenlerin tercihi; ahşap dekorasyon, bu sene yine trend listelerinin en başında yer alıyor. Mobilyalarda sıkça görmeye alışık olduğumuz ahşap, şimdi aksesuarlar ve mutfaklarda da oldukça yaygın. Modası hiç geçmeyen, sağlığınıza dost bu ürünleri yakın markajda incelemeye, hakkında bilinmeyenlere bir göz atmaya ne dersiniz?


Modası Hiç Eskimeyen Bir Akım
Her sene trend listelerinde görmeye alıştığımız ahşap dekorasyon hem doğal tema sevenlerin hem de uzun süre değişim istemeyenlerin gözdesi. Evinde alışılmış düzenini değiştirmemek, anılarından vazgeçmek istemeyenler olabilir. Hem böyle düşünenler hem de sıkça yeni bir dekorasyon için zaman ve bütçe ayırmak istemeyenler, ahşap dekorasyon ile çok daha yakından ilgileniyor.

Rahatlatıcı Bir Etki
Doğanın inkar edilemez mucizevi rahatlatıcı etkisini evinizde de hissetmeye ne dersiniz? İç mekanlarda ahşap gibi doğal malzemelerin kullanımının olumlu etkisi, araştırmacıların da dikkatini çekmiş olacak ki bu konuda birçok araştırma yapılmış. Yapılan araştırmalar sonucunda mutluluk, öz güven ve bilimsel yeteneklerde artış; kan basıncı, nabız, kolesterol ve stres oranında ise düşüş yaşandığı kanıtlanmış. Evinizde yer vereceğiniz ahşap dekorasyonlar, bu olumlu etkiyi evinizde hissetmenize en büyük yardımcınız olacak, farkı en kısa hissedeceksiniz.


Kombin Kolaylığı
Konsantrasyon için yeşil, pozitif enerji için sarı, sadelikten yana olanların vazgeçilmezi nötr renk tonları… Tüm renk ve desenlere açık olan ahşap desenler, evinizdeki tüm konsept ve renklerle uyum sağlar. Yeşil ve mavinin tüm tonlarından yararlanarak doğa temanızı güçlendirebilir evinizde yüksek bir enerjiye sahip olabilirsiniz. Arzu ederseniz, ahşabı yoğun olarak kullandığınız alanların duvarının birinde taş görünümü süslemelerinden yararlanarak çiftlik evi görüntüsü verebilirsiniz.


Ahşap Dekorasyonda Ürün Çeşitliliği
Dekor ürünlerde de son derece trend olan ahşap süslemeler, özellikle sarkıt lambalarda bu sene kendinden sıkça bahsettiriyor. Çerçeve, mutfak ürünleri ve dekoratif raflar da ahşap dekorasyonda öne çıkanlar arasında. Telefon kılıflarında dahi ahşap örnekler görülmeye başlandı bile.


Dekorasyonda “Kendin Yap” Güzelliği
Hobileriniz arasında ahşap boyama varsa evinizde kullanabileceğiniz birçok alternatif süsleme örneği var diyebiliriz. Eğer bu yönde bir ilginiz var ve başlamaya cesaret edemiyorsanız önce evinizin bir köşesini seçmekle başlayabilirsiniz. İnternet sitelerinden fikir alabilir, yeni hobiniz için ufak bir adım atabilirsiniz. Hobiseverlere ve denemek isteyenler için bir kaç fikir de biz verelim o zaman: * Minimal sandıkları çiçekçilerden temin edebilirsiniz.


Tüm Kullanım Alanlarında Kullanım
Salon ve oturma odalarında ağırlıklı olarak kullanılan ahşap mobilya ve aksesuarlar aslında ev ve ofislerin tüm alanlarında kullanmak için ideal. Kolay temizlik ve kullanım kolaylıkları sebebiyle son zamanlarda mutfak araç ve gereçlerinde, sunumlarda tercih edilenler arasında. Sağlıklı oluşu da mutfakta kullanmak için başlı başlına bir sebep olarak karışımıza çıkıyor.


Ahşap mobilyalar kısa bir süre önceye kadar fazlasıyla hacimli ve çok yer kaplayacak şekilde üretildiği için ufak alanlar için pek kullanışlı değildi. Yeni trendlere uygun olarak tüm mobilya çeşitlerinde artık evinizde daha az yer kaplayacak ürünler bulmanız mümkün. Çok dar alanlarda ahşabın cam ve ayna süslemeli ürünlerini kullanarak da küçük göz hileleri yapabilir, alanı çok daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Ahşap dekorasyon oturma alanlarında doğal görünümüyle sıcak bir ortam yaratır. Evinizin pozitif enerjisini konuklarınız ile paylaşmanız için oldukça güzel araç olacak olan ahşap dekor ürünlerini, tüm alanlarda kullanmak istemeseniz bile evinizin bir köşesinde oluşturabileceğiniz, ufak bir dinlenme alanında konuklarınızı ağırlayabilirsiniz.

Ahşap Dekorasyonun Kullanım Kolaylıkları
Ahşap dekorasyon ve mobilya ürünleri toz çekemediği için temizlik konusunda sizi hiç üzmeyecektir. Ahşap aynı zaman da rutubeti emerek, havadaki nem dengesi kurmaya yardımcı olur. Böylece ortamdaki hava kalitesini de yükseltmiş olur. Hava kalitesinin iş yeri performansını %12 oranında etkilediği düşünürse ahşap dekorasyon ofisler için de oldukça ideal bir öneri. Ayrıca ahşap:
Isı yalıtımı özelliğine sahiptir.
Yenilenebilir bir malzemedir.
Son derece dayanıklıdır.

Ürün çeşitlerimizden bazıları

(Referans kodları altında yazılıdır)